Dnia 2023-12-02 17:00 miał miejsce mecz Lazio - Cagliari zakończony wynikiem 1-0

W meczu 14. kolejki Serie A Lazio pokonało Cagliari 1-0. Spotkanie odbyło się na Stadio Olimpico o godzinie 17:00. Wynik na przerwę to 1-0.

Relacja z meczu pomiędzy Lazio a Cagliari

Profesjonalna relacja z meczu

W sobotę, na Stadio Olimpico w Rzymie, odbył się zacięty pojedynek Serie A pomiędzy drużynami Lazio i Cagliari. Mecz rozpoczął się o 17:00, a na trybunach zasiadło wielu kibiców, którzy stworzyli znakomitą atmosferę wspierając swoje drużyny. Sędzią głównym spotkania był Federico Dionisi, który miał wpływ na przebieg meczu.

Przez większość pierwszej połowy obie ekipy starały się narzucić swój styl gry, ale to Lazio jako pierwsze zdołało pokonać bramkarza rywali. W 8. minucie Pedro zdobył bramkę po asyście M. Lazzariego, dając prowadzenie gospodarzom. Po tym trafieniu, obie drużyny nadal dążyły do zdobycia kolejnych bramek, co sprawiło, że tempo meczu było bardzo intensywne.

Jednak emocje podgrzały się jeszcze bardziej po bezpośrednich starciach zawodników. Już w 5. minucie pierwszą żółtą kartkę otrzymał Nahitan Nández z drużyny gości, a w 12. minucie taką samą kartkę zobaczył Pantelis Hatzidiakos. Niestety, agresywna gra doprowadziła również do wyrzucenia z boiska Antoine Makoumbou z Cagliari po otrzymaniu czerwonej kartki w 27. minucie.

Mimo starań obu zespołów, wynik do przerwy nie uległ zmianie i Lazio prowadziło 1-0. Druga połowa toczyła się podobnym tempem, z obiema drużynami walczącymi o kontrolę nad boiskiem. Mimo kilku groźnych akcji, wynik pozostał niezmieniony aż do końcowego gwizdka.

Po tym zwycięstwie Lazio ma teraz przed sobą trudne spotkania z Genoa, Veroną oraz Atletico Madrid, natomiast Cagliari zmierzy się z Sassuolo, Napoli i Radomiakiem Radom.