Spotkanie Lazio kontra Salernitana zakończone wynikiem 4-1

W ostatnim spotkaniu Serie A drużyna Lazio podejmowała Salernitanę na Stadio Olimpico. Mecz, który odbył się 3 dni temu, zakończył się zwycięstwem gospodarzy rezultatem 4-1. Lazio kontrolowało grę od pierwszego gwizdka, uzyskując prowadzenie 3-1 jeszcze przed przerwą. Czyżby zespół miał na nowo odzyskać formę?

Relacja z meczu Lazio - Salernitana: Porażka gości na Stadio Olimpico

W dniu 12 kwietnia 2024 roku na Stadio Olimpico w Rzymie odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Lazio i Salernitana. Gospodarze rozegrali mecz na najwyższym poziomie, co zaowocowało wysokim zwycięstwem 4-1 nad przyjezdnymi. Atmosfera na stadionie była gęsta, a kibice dopingowali swoje drużyny przez całe 90 minut.

Spotkanie poprowadził włoski arbiter Luca Zufferli, który zapewniał sprawiedliwość na boisku. Już w 7. minucie Felipe Anderson otworzył wynik meczu, dając prowadzenie Lazio. Był to tylko początek serii trafień gospodarzy, gdyż już w 14. minucie M. Vecino podwyższył wynik na 2-0. Chociaż Salernitana odpowiedziała bramką L. Tchaouny w 16. minucie, to jednak kolejne trafienie Felipe Andersona i późniejszy gol G. Isaksena ustaliły wynik meczu na 4-1 dla gospodarzy.

Zarówno zawodnicy Lazio, jak i Salernitana nie oszczędzali się na boisku, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Jedną z nich otrzymał Lassana Coulibaly z gości. Czerwone kartki nie zostały jednak zaprezentowane ani jednej z drużyn. W rezultacie Lazio zapewniło sobie trzy punkty i awansowało w tabeli ligowej.

Mecz ten zapowiada kolejne emocjonujące starcia w Serie A. Następne spotkania dla Lazio to pojedynki z Genoa, Juventusem oraz Veroną, natomiast Salernitana zmierzy się z Fiorentiną, Frosinone i Atalantą. Piłkarska wiosna w Italii obfituje w niespodzianki, a ten mecz na Stadio Olimpico był tego doskonałym przykładem!