Torino - Lazio, wynik spotkania: 0-2

W ostatniej kolejce Serie A doszło do starcia pomiędzy Torino a Lazio na Stadio Olimpico Grande Torino. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Lazio 2-0, pomimo że wynik na przerwę był remisowy 0-0. Spotkanie odbyło się 4 dni temu, dokładnie 22 lutego o godzinie 19:45.

Relacja z meczu Torino - Lazio

Pierwsza połowa:

Wieczór na Stadio Olimpico Grande Torino zapowiadał się jako futbolowa uczta, gdyż na murawę wybiegły drużyny Torino i Lazio, gotowe do bojowej rywalizacji. Sędzia główny Federico La Penna, Italy rozpoczął spotkanie o godzinie 19:45. Gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę od pierwszych minut, starając się narzucić swój styl gry.

Obie ekipy stwarzały liczne sytuacje podbramkowe, ale skuteczność napastników pozostawiała wiele do życzenia. Pomimo starań, na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie 0-0, choć emocje na trybunach sięgały zenitu, a zawodnicy walczyli jak lwy na boisku.

Druga połowa:

Po przerwie to goście objęli prowadzenie! W 50. minucie M. Guendouzi strzelił bramkę dla Lazio, wywołując euforię wśród swoich kibiców. Torino ruszyło do odwrotu, próbując odrobić straty, ale to kolejny cios zadał im D. Cataldi, zdobywając bramkę na 2-0 dla drużyny z Rzymu w 56. minucie.

Zawodnicy Torino nie zamierzali się poddać i zaciekle atakowali bramkę rywali, co skutkowało wzmożonymi emocjami na boisku. Mimo desperackich wysiłków, nie udało im się jednak odrobić strat. Na dodatek, w 79. minucie Mario Gila Fuentes z Lazio otrzymał drugą żółtą kartkę, a następnie czerwoną, co osłabiło gości, ale nie wystarczyło, by zmienić losy meczu.

Po sędziowskim gwizdku kończącym pojedynek, na tablicy świetlnej widniał wynik 0-2 na korzyść Lazio. Gospodarze muszą teraz przeanalizować swoje błędy i szybko podnieść się po tej porażce. Następne mecze będą nie lada wyzwaniem dla obu drużyn w walce o ligowe punkty.