Sekret eliminowania uszkodzonych linków na blogu‍

Blogosfera to dynamiczne miejsce, w którym ciągle rodzą się nowe pomysły, a inne znajdują swoje naturalne zakończenie. Jeśli chodzi o dynamiczny blog, taki jak Twój, niedziałające linki mogą być dość frustrujące zarówno dla Ciebie, jak i Twoich czytelników. Zamiast nadążać za licznymi wpisami, które wciąż pojawiają się na Twoim blogu, możesz spędzać więcej czasu na naprawianiu zepsutych linków niż na pisaniu nowych, od tego w końcu zależy pozycjonowanie Twojego bloga. Dlaczego tak się dzieje? Istnieje kilka powodów, dla których zepsute linki pojawiają się na blogach regularnie. Niektórych z nich nie da się uniknąć, ale istnieją środki, które pomogą ograniczyć liczbę niedziałających linków na Twoim blogu.

Dlaczego niedziałające łącza na blogu się zdarzają?

Od czasu do czasu na Twoim blogu pojawi się niedziałające łącze. Jednak duża ich liczba to wyraźny znak, że coś jest nie tak. Mogą się one zdarzyć z wielu powodów, ale najczęstsze z nich są następujące:

  • Używasz linków dynamicznych zamiast statycznych: Większość blogerów WordPressa używa dynamicznych adresów URL. Są one świetne do celów SEO i pozycjonwoania, ale nie są pomocne, jeśli adres URL uległ zmianie. Z drugiej strony, linki statyczne, które się nie zmieniają, pozostają użyteczne nawet wtedy, gdy oryginalna treść zostanie całkowicie usunięta. Możesz tworzyć linki statyczne za pomocą wtyczki takiej jak Pretty Links.

  • Edytujesz swoje posty z niedziałającymi linkami: Niektórzy blogerzy lubią komponować swoje posty w dokumentach Worda, przenosić je do edytora WordPressa, a następnie zapominać o poprawianiu linków. Można tego uniknąć, używając edytora wizualnego zamiast klasycznego edytora WordPressa.

  • Umieszczasz linki do obrazów, które nie są już dostępne: W niektórych przypadkach stare posty mogą zostać usunięte, a obrazy w nich zawarte nie będą już dostępne. W innych sytuacjach obrazy mogą być dostępne, ale znajdują się na innym hoście. Możesz uniknąć łączenia się z niedziałającymi obrazami, używając przycisku "Wstaw obraz" z edytora WordPress.

Co to są niedziałające linki na blogu?

Zepsute linki to hiperłącza, których docelowy adres URL albo nie istnieje, albo nie jest dostępny z poziomu przeglądarki. Istnieje kilka powodów, dla których może się to zdarzyć, ale najbardziej znane z nich to:

  • Tekst zakotwiczenia jest zbyt długi i przepełnia pole łącza zakotwiczenia

  • Wszystkie łącza do obrazów są uszkodzone

  • Łącza wewnętrzne są uszkodzone

  • Łącza zewnętrzne są uszkodzone

  • Ustawienia językowe WordPressa są nieprawidłowe

  • Strona została usunięta

  • Strona jest zablokowana przez zaporę sieciową