Spotkanie Lazio - Empoli, wynik końcowy 2-0

Emocjonujące starcie na Stadio Olimpico zakończyło się zwycięstwem Lazio nad Empoli w ramach 36. kolejki włoskiej Serie A. Spotkanie, które odbyło się w sobotę, przyniosło kibicom wiele emocji, a Lazio udowodniło swoją dominację na boisku. Jako gospodarze, zakończyli pierwszą połowę z przewagą jednego gola, by w drugiej połowie dołożyć kolejne trafienie i zamknąć mecz wynikiem 2-0.

Mecz pomiędzy drużynami: Lazio (Gospodarz) przeciwko Empoli (Goście)

Brak

Następne mecze dla Lazio: Inter, Sassuolo, Udinese.

Następne mecze dla Empoli: AS Roma, .

Sprawozdanie z meczu:

Pod niebem rzymskim na Stadio Olimpico odbyło się starcie pomiędzy ekipą Lazio a drużyną Empoli. Gospodarze, mający aspiracje do miejsca premiującego udział w europejskich pucharach, podejmowali gości, którzy wciąż walczyli o utrzymanie w Serie A. Atmosfera na trybunach była gęsta, a kibice obu zespołów gorąco dopingowali swoich podopiecznych.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy starali się narzucić swój styl gry i kontrolować przebieg spotkania. W końcówce pierwszej połowy, tuż przed przerwą, Patric popisał się precyzyjnym strzałem, pokonując bramkarza Empoli i otwierając wynik na korzyść Lazio.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły z determinacją. Empoli starało się odrobić straty, jednak defensywa Lazio była nieugięta. W końcowych momentach meczu, po skrupulatnej akcji z udziałem M. Zaccagniego, M. Vecino podwyższył prowadzenie dla gospodarzy, zapewniając im pełne triumfy nad walczącym Empoli.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 na korzyść Lazio, co cieszyło miejscowych kibiców, a jednocześnie było powodem do refleksji dla ekipy z Empoli. Po meczu obie drużyny skupiły się już na kolejnych wyzwaniach, mając na horyzoncie przyszłe spotkania ligowe.